Kredyty - kompendium

Przydatny czy niebezpieczny? Kredyt odnawialny w rachunku osobistym.

Pojawiają się takie sytuacje, w których nagle pojawiają się wydatki, których się nie spodziewaliśmy, a nasze konto bankowe w tej sytuacji nie jest ratunkiem, ale świeci pustkami. Pierwszą rzeczą z jakiej chcemy wtedy skorzystać będzie oczywiście pożyczka gotówkowa, a ta obecnie jest najszybszym sposobem na uzyskiwanie dodatkowych środków.

Takie myślenie będzie jednak błędne, ponieważ są także inne formy, które mogą sprawić, że to bieżące finansowanie będzie możliwe. niektórym słowo kredyt będzie się źle kojarzyć, ale to właśnie on, w formie odnawialnej będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem, alternatywą dla szybkich pożyczek gotówkowych.

Czym jest kredyt odnawialny?

Kredyt w rachunku osobistym a inaczej kredyt odnawialny to kredyt, który pojawia się w formie debetu na koncie osobistym. Wypłata środków z rachunku większa niż aktualne saldo będzie zawsze oznaczać zaciągnięcie kredytu. Gdy konto będzie zasilane gotówką wartość zadłużenia będzie się zmniejszać i dalej będzie można korzystać z pieniędzy dostępnych na koncie. Odsetki nalicza się wyłącznie od kwoty kredytu, z której korzystaliśmy.

W jaki sposób uzyskać kredyt odnawialny?

Dostanie takiego kredytu nie będzie trudne. Podstawowa rzecz, która będzie nam to ułatwiać to posiadanie konta osobistego, na które systematycznie wpływają dochody z wynagrodzenia, emerytury czy renty. W celu uzyskania kredytu należy udać się do placówki banku, w którym założone było konto osobiste. Można również dokonać tego poprzez kontakt telefoniczny z odziałem banku, coraz częściej będzie można również składać taki stosowny wniosek przez internet i ta opcja jest szczególnie popularna wśród osób młodych. Kredyt odnawialany co do zasady będzie przyznawany na okres 12 miesięcy z możliwością wydłużenia tego okresu na kolejny rok. Niekiedy to odnowienie będzie dokonywane automatycznie. Oczywiście bank zwraca uwagę na to jak korzystaliśmy z kredytu, jeśli działalności zgodnie z regulaminem nie powinno być problemów z przedłużeniem umowy.

Odsetki a wysokość kredytu

Wysokość kredytu jaką będzie można uzyskać jest uzależniona od tego jakie są comiesięczne wpływy na konto. Każdy bank nim wyceni nasz możliwy limit dokona dokładnego badania naszej historii wpłat i będzie oceniał jaka kwota dla nas będzie możliwa do spłacenia. Osoby, które maja długą i jednocześnie klarowną historię na rachunku mogą uzyskiwać wyższy kredyt niż osoby, które dopiero taki rachunek założyły, albo też wpływy są u nich sporadyczne.

tak jak mówiliśmy kredyt odnawialny to zdecydowanie tańsza alternatywa dla pożyczek gotówkowych a oprocentowanie w stosunku do pożyczek klasycznych będzie mniejsze o kilka procent. Naliczane odsetki są uzależnione od sieci bankowej a wysokość będzie kilkanaście procent w skali roku. Oprócz odsetek instytucje finansowe pobierać będą także inne opłaty, prowizję od tego kredytu jaki będzie udzielony.

Kredyt w rachunku - przydatny czy niebezpieczny?

Wydaje się, że jest to opcja przydatna, którą można potraktować pozytywnie, pod warunkiem, że ktoś będzie umiał z tego kredytu racjonalnie korzystać i będzie w stanie działać tak, że nie doprowadzi do żadnych niebezpieczeństw wplątania się w spiralę zadłużenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz