Blog

NARODZINY GWIAZDY (2018) - OPIS FABUŁY

Jackson Maine (Bradley Cooper), gwiazda muzyki country, zmaga się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Po jednym ze swoich koncertów trafia do klubu drag-queen, gdzie widzi Ally (Lady Gaga). Jest urzeczony jej wykonaniem piosenki Edith Piaf i spędza z nią resztę nocy. Jackson i Ally dobrze się dogadują. Ally jest piosenkarką i autorką tekstów, która nie może zrobić kariery z powodu swojego defektu urody. Więcej: https://spokeo.pl

Obecnie jest kelnerką, ale śpiewa przy każdej okazji. Jackson zaprasza Ally na swój kolejny koncert. Ally jest wezwana przez Jacksona do wykonania duetu na "Shallow", piosenki, którą napisała. Ally staje się bardziej sławna dzięki wydaniu prywatnych nagrań z koncertu. Dziewczyna występuje z Jacksonem podczas jego koncertów i dołącza do Jacksona na pozostałej części trasy. Jackson nie może sobie poradzić z ich miłością, mimo że się w sobie zakochują. Jackson jest jeszcze bardziej zestresowany, gdy dowiaduje się, że Bobby (Sam Elliott), jego brat, sprzedał ziemię ojca. Jackson jest coraz bardziej uzależniony od alkoholu i narkotyków, podczas gdy Ally ma szansę na karierę solową. Pod swoje skrzydła bierze dziewczynę menedżer Reza (Rafi Galvron), który dokonuje drastycznych zmian w jej wyglądzie scenicznym. Jackson i Ally nie zgadzają się również co do nowego kierunku muzycznego, w którym podąża Ally.

O debiucie reżyserskim Bradleya Coopera mówi się od momentu premiery ze względu na kreację aktorską Lady Gagi. "Narodziny gwiazdy", remake filmu z 1937 roku o tym samym tytule, jest również dostępny. Judy Garland i Barbra Strreisand wystąpiły w wersjach z 1954 i 1976 roku. W 2013 roku w filmie "Aashiqui 2" pojawiła się również bollywoodzka wersja "Birth of a Star". "Narodziny gwiazdy", główny pretendent do Oscarów i Złotych Globów, znajduje się w czołówce najlepszych filmów 2018 roku.

TRIVIA O "URODZINACH GWIAZDY"

Bradley Cooper został przekonany przez Lady Gagę, aby nie korzystać z playbacku, ale zaśpiewać na żywo piosenki wykonywane w "Birth of a Star" przez jego bohatera.

Lady Gaga nagrała scenę, w której wykonała "I'll Never Love Again" krótko po tym, jak dowiedziała się o śmierci Sonji Durham. Przejdź na: Narodziny gwiazdy

gwiazda

Cooper, który gra Jacksona, miał w przeszłości problemy z narkotykami i alkoholem.

Bradley Cooper w ramach przygotowań do roli nauczył się grać na gitarze. Jego nauczycielem był Lukas Nelson, dziecko Williego Nelsona.

Lady Gaga śpiewa piosenkę z Czarnoksiężnika z Oz w hołdzie dla Judy Garland. Judy Garland zagrała w filmie "Czarnoksiężnik..." oraz w filmie "Narodziny gwiazdy" z 1954 roku. Lady Gaga i Judy Garland były w tym samym wieku, kiedy wystąpiły razem w tych dwóch wersjach.

Barbra Streisand, gwiazda filmu "Narodziny gwiazdy" z 1976 roku, była obecna na planie tego filmu.

W scenie, w której Ally po raz pierwszy spotyka swojego ojca i jego przyjaciół, można zobaczyć prawdziwe zdjęcie Stefani Gagi (Lady Gaga).

Beyonce, Jennifer Lopez i Selena Gomez były brane pod uwagę do roli Ally.

Więcej na: https://spokeo.pl/film

Komentarze (0)

Zostaw komentarz