Kredyt - zanim weźmiesz

Umowa zlecenie a kredyt – Czy każdy może otrzymać kredyt?

Jeśli chcemy zainwestować w mieszkanie ale brakuje nam środków, albo chcemy wybrać się na wakacje może się okazać, że będziemy potrzebować kredytu. Wiele osób jednak z niego rezygnuje ze strachu i niewiedzy. Jednak prawda jest taka, że osoby, które mają umowy cywilnoprawne również mają szansę na pożyczki. Muszą jednak spełnić określone warunki.

Umowa zlecenie i kredyt - to możliwe

Wiele osób zakłada od razu, że się nie uda. Osoby, które mają umowę na czas określony także mogą liczyć na kredyt. Istnieją pewne reguły, warunki, które będą musieli realizować. niestety sytuacja wygląda tak, że wymagania formułowane przez banki są różne, czasami dla klientów niemożliwe do wykonania. Każdy bank ma właśnie inne zasady i wymagania i nad tym trzeba będzie się zastanowić. Jeśli umowa traktowana jest przez bank jako ta z grupy niestabilnych warunki mogą być skomplikowane.

Jakie warunki kredytowe przy umowie zlecenie?

Jeśli już decydujemy się na kredyt trzeba pamiętać, że przy umowie zlecenie przede wszystkim oceniany będzie czas jaki już pracujemy oraz czas na jaki umowa jest podpisana. To bardzo ważne, ponieważ nie ma szans na kredyt, jeśli dopiero będziemy rozpoczynać pracę. W takiej sytuacji dla banku niestety nie będziemy osobami wiarygodnymi. Jeśli chcemy się zapożyczyć dochody muszą być stabilne. Dlatego istotne będzie to jak długo się pracuje i czy będziemy wypłacalnymi klientami.

Podczas brania kredytu pracownik banku sprawdza przede wszystkim jakie są miesięczne dochody i czy mamy już jakieś inne zobowiązania czy pożyczki. Obliczyć trzeba nasze koszty utrzymania, rodzaj umowy i długość pracy. Procedury mogą trwać długo a ocena jakiej będziemy podlegać jest rygorystyczna. Jednak nie trzeba się temu poddawać i rzeczywiście warto będzie się starać o kredyt, ponieważ szansa na jego uzyskiwanie będzie istniała.

Czy otrzymam kredyt posiadając umowę na okres próbny?

Jeśli mamy dopiero umowę na okres próbny na kredyt nie będzie żadnych szans. Jeśli będziemy zatrudnieni na podstawie umowy na okres próbny z wnioskiem trzeba będzie się wstrzymać, ponieważ nie będzie w ogóle rozpatrzony. Jeśli nie będziemy zatrudnieni, ale mamy rentę czy emeryturę będzie można starać się o pożyczkę.

Posiadając umowę na czas określony możesz pożyczyć więcej

Jeśli nasza umowa będzie na czas określony najczęściej pożyczka będzie wyższa niż przy umowie zlecenie, ponieważ dla banku jesteśmy klientem, który będzie bardziej wiarygodny i stabilny finansowo, dlatego będziemy w stanie spłacać raty. O kredyt starać się może każdy, ale nie każdy go otrzyma. Najważniejsza sprawa to czy będzie istniała zdolność do spłacania kredytu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz